Miasto Rzeszów

Rzeszów jest stolicą województwa Podkarpackiego a także gospodarczym, naukowym i kulturalnym centrum południowo-wschodniej Polski. Otwartość, gościnność i zamiłowanie rzeszowian do nowych pomysłów stwarzają turystom i inwestorom przyjazny klimat i miłą atmosferę. Dynamiczny i wysoki rozwój miasta potwierdzają wysokie lokaty Rzeszowa w rankingach i konkursach ogólnopolskich. Miasto przywiązuje istotną rolę do kontaktów z zagranicznymi partnerami. Współpraca ta nabiera szczególnego znaczenia zwłaszcza teraz w związku z poszerzeniem granic Unii Europejskiej.

Bardzo dużym atutem Rzeszowa jest Międzynarodowy Port Lotniczy Rzeszów Jasionka, dysponujący drugim pod względem długości w Polsce pasem startowym, na którym mogą lądować nawet największe samoloty. Rzeszów posiada regularne krajowe i zagraniczne połączenie lotnicze a także loty czarterowe. Warto dodać, że rzeszowskie lotnisko określane jest też „lotniskiem dobrej pogody”.

Rzeszów to miejsce gdzie śladami przeszłości i teraźniejszości, można poznać wiele ciekawych miejsc, m.in. Ratusz, Kościół Farny, Klasztor oo. Bernardynów, Zamek i Letni Pałac Lubomirskich, Zespół Klasztorny Popijarski, Synagogę Staromiejską i Nowomiejską, Kościół i Klasztor oo. Reformatów a także zabytkowe kamienice w Rynku. Szczególną atrakcję dla turystów stanowi usytuowana pod kamienicami i płytą Rynku Podziemna Trasa Turystyczna licząca 369 m długości. Zabytkowy rzeszowski Rynek to Centrum kulturalno rozrywkowe miasta gdzie przyjemnie można spędzić czas w licznych restauracjach, pubach, kawiarniach, pizzeriach i dyskotekach. W mieście działają muzea, galerie fotografii i malarstwa oraz domy kultury.

W Rzeszowie i okolicy odbywają się liczne imprezy kulturalne i sportowe, z których wiele ma charakter międzynarodowy. Szczególną renomę zyskał organizowany przez Filharmonię Podkarpacką Muzyczne Festiwal w Łańcucie jak również odbywający się co trzy lata Festiwal Polonijnych Zespołów Folklorystycznych, łączący region z Polonią z całego świata. Coraz większym zainteresowaniem cieszy się także Międzynarodowy Festiwal Piosenki Carpathia, którego laureaci stają się znani w Polsce i za granicą.

Dla osób które preferują aktywny wypoczynek Rzeszów i jego okolice oferują m.in.: korty tenisowe, parki linowe, kryte pływalnie, stadniny koni, sztuczne lodowiska. Rzeszów oferuje ponad 100 km tras rowerowych, biegnących wzdłuż największych arterii miejskich a także pośród pobliskich parków i podmiejskich lasów. W Rzeszowie funkcjonuje tzw. system roweru miejskiego, gdzie w dwudziestu stacjach za niewielką opłatą można wypożyczyć rower. Na północ od miasta znajdują się liczne stawy i zalewy nad którymi wybudowano ośrodki wypoczynkowe. Zwiedzanie miasta i okolic umożliwia sześć szlaków turystycznych, m.in. „Szlak dookoła Rzeszowa” o długości 100 km. Oddalone od Rzeszowa o kilkadziesiąt kilometrów pasmo Bieszczadów to najbardziej interesujące miejsce wypoczynku w regionie. Znajduje się tu największy w Polsce sztuczny zbiornik wodny – Jezioro Solińskie – ze wspaniałymi warunkami dla amatorów sportów wodnych. Czysta woda i powietrze, malownicze krajobrazy, bogactwo historii i kultury to największe atuty tego rejonu.

Rzeszów chętnie gości wszystkich tych, którzy widząc szansę sukcesu gospodarczego , zechcą zatrzymać się tu na dłużej, tych którzy pragną się kształcić w rzeszowskich uczelniach oraz szkołach, jak również tych, którzy na trasie turystycznych wędrówek zechcą przekonać się, że trafili do gościnnego polskiego miasta, do którego warto powrócić raz jeszcze.

Po całym dniu zwiedzania warto znaleźć komfortowy i tani nocleg w Rzeszowie. BEST WESTERN Plus Hotel Ferdynand będzie doskonałym wyborem, gwarantujemy najlepsze noclegi w Rzeszowie i okolicach.

Rzeszów - Urocze miasto Podkarpacia