Weekend w Rzeszowie

{{flashMessage}}


Rzeszów jest zdecydowanie jednym z najszybciej rozwijających się miast w Polsce. Nie bez powodu został ochrzczony stolicą innowacji. Pomimo tego, że jest on miastem wojewódzkim, prężnie rosnącym w siłę można odnieść wrażenie, że życie toczy się tu spokojnie, ludzie nie są zabiegani, a nowoczesne budynki cieszą oko mieszkańców, jak i zwiedzających. Warto odwiedzić Rzeszów w weekend i zobaczyć, co miasto ma do zaoferowania.

Nocleg

Planowanie weekendu dobrze rozpocząć od wybrania miejsca noclegu w Rzeszowie. Hotel Ferdynand oferuje noclegi w centrum Rzeszowa, jest to doskonała lokalizacja dla osób, chcących spędzić aktywny weekend, zwiedzając miasto. Warto wybrać nocleg, który w swojej ofercie ma coś więcej niż tylko spanie. Podczas weekendu warto skorzystać z hotelowego spa, czy napić się drinka w hotelowej restauracji. Hotel blisko dworca PKS i PKP jest świetnym rozwiązaniem, jeśli w weekend chce się odpocząć od prowadzenia auta, a jeśli wybierze się transport autem warto wybrać hotel z parkingiem w Rzeszowie. Hotel Ferdynand dba o komfort swoich gości i dba o to, aby czas spędzony w hotelu był jak najprzyjemniejszym przeżyciem.

Atrakcje

Rzeszów to wspaniałe miejsce do zwiedzania! Rynek miasta jest niezwykle klimatyczny, otoczony zabytkowymi kamienicami. Warto wybrać się do wyjątkowych rzeszowskich muzeów, m.in. jedynego w Polsce Muzeum Dobranocek ze zbiorów Wojeciecha Jamy. Jest to niezwykła rozrywka zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. W Rzeszowie otwarta jest podziemna trasa turystyczna pod płytą rynku, gdzie zwiedzić można rzeszowskie piwnice. Rzeszowską atrakcją niewątpliwie jest znany wszystkim Pomnik Czynu Rewolucyjnego, miejsce, przy którym mnóstwo turystów robi sobie pamiątkowe zdjęcia. W okresie letnim warto obejrzeć pokaz Fontanny Multimedialnej. Jest to niezwykłe widowisko- połączenie fontanny, muzyki i efektów świetlnych. Nieopodal Fontanny znajduje się Letni Pałac Lubomirskich z XVII wieku, do dziś zachwyca on swym wyglądem i przyciąga zwiedzających.

Rzeszów jest miastem, w którym tradycja przeplata się z nowoczesnością. Drugiego takiego miasta w Polsce nie ma. Warto wybrać hotel w Rzeszowie. Hotel Ferdynand zaprasza na niezapomniany weekend.