Spotkania networkingowe - czym są?

{{flashMessage}}


Czym jest networking?

Networking wielkim szturmem wszedł do Polski. Dla osób działających w biznesie jest to jedyna w swoim rodzaju okazja do nawiązania nowych kontaktów, poznania kontrahentów, wymiany doświadczeń z innymi przedsiębiorcami, czy przekonanie do siebie nowych klientów. Krótko mówiąc spotkania networkingowe są spotkaniami towarzyskimi, na których mile widziane są rozmowy o biznesie. Spotkania takie organizowane są w hotelu w Rzeszowie.

Jakie korzyści niesie networking?

Najważniejszym punktem tego typu spotkań jest czas wolny, w którym to jest mnóstwo okazji do nawiązania nowych kontaktów. Warto mieć przy sobie plik wizytówek, które można wymieniać między sobą. Głównymi tematami poruszanymi na tego typu spotkaniach są tematy związane z biznesem- w końcu głównie o to chodzi w tego typu spędach. Nowe kontakty potrafią być bezcenne.

Jedną z największych korzyści ze spotkania networkingowego w hotelu jest nawiązanie współprac. Kontakt twarzą w twarz zawsze jest bardziej cenny niż ten internetowy, czy telefoniczny. Warto wykorzystać udział w wydarzeniach tego typu, aby poznać jak najwięcej osób, z którymi chcemy podjąć współpracę.

Spotkania takie zwykle są połączone ze swego rodzaju atrakcjami, takimi jak m.in. wykład na określony temat, czy prezentacja danej firmy. Warto przed wybraniem się na takie spotkanie zapoznać się z planem, żeby określić, czy osoby wybierające się na to spotkania mogą stać się potencjalnym kontaktem naszej firmy. Załóżmy, że na spotkaniu będzie wykład na temat działalności branży hotelarskiej spodziewać się możemy przedsiębiorców z tą branżą związanych. Warto zwrócić uwagę na tematykę danych spotkań i zastanowić się, czy nam odpowiada.

Jak zachować się na spotkaniu networkingowym?

Nie od dziś wiadomo, że pierwsze wrażenie można zrobić tylko raz, zatem warto zadbać o swój ubiór, czy makijaż. Całość powinna być schludna i elegancka. Ważne jest również przyjście na czas, aby uniknąć złego wrażenia na nasz temat. Jako, że spotkania networkingowe służą do poznawania kontaktów warto przygotować sobie krótką autoprezentację, wiedzieć jakich osób szukamy, dzięki czemu łatwiej będzie nam dobrać odpowiednie osoby do rozmowy. Istotne jest także słuchanie osób, z którymi rozmawiamy, zbytnie skupienie się tylko na sobie nie popłaci. Warto również notować sobie najważniejsze informacje, gdyż pamięć lubi płatać figle, a co za tym idzie można zapomnieć o czymś naprawdę istotnym.

Jednak najważniejsze w tego typu spędach jest nastawienie. Uśmiech i duża garść optymizmu na pewno nie zaszkodzą, a wręcz mogą pomóc. Na spotkaniach networkingowych warto być aktywnym, szukać nowych znajomości, a nie czekać podpartym o ścianę, aż ktoś zainteresuje się naszą osobą.