Dlaczego warto wybrać hotel ze SPA?

{{flashMessage}}


Dlaczego warto wybrać hotel ze SPA?

Niezależnie od tego, czy spędzamy cały dzień na biznesowych spotkaniach, zakupach z najlepszą przyjaciółką czy też zwiedzaniu miasta – po kilkunastu godzinach na nogach jesteśmy zmęczeni i spięci. Świetnym sposobem na pozbycie się całego tego stresu i wycieczenia jest wizyta w SPA i skorzystanie z Sauny lub masaży.

Każdego dnia gonimy za pracą, prowadzeniem domu, opieką nad bliskimi – przez to często zapominamy o sobie. Jeżeli nie będziemy od czasu do czasu dawać sobie „odrobiny luksusu” w postaci adekwatnego relaksu, możemy popaść w depresję lub inną chorobę cywilizacyjną. Oczywiście możemy szukać tej odskoczni w np. sportach ekstremalnych lub egzotycznych podróżach, ale nawet krótki pobyt w SPA potrafi dać zaskakująco duży „zastrzyk energii”, który rozluźni ciało i oczyści nasz umysł.

Co to SPA?

“Sanus per aquam” – zdrowy przez wodę lub “sanitas per aquam”, czyli zdrowie przez wodę to sentencje łacińskie. Jednak wbrew pozorom słowo „SPA” wywodzi się z belgijskiej miejscowości o takiej nazwie, położonej w prowincji Liege. Spa od XIV wieku jest uzdrowiskiem dzięki swoim leczniczym gorącym źródłom. Obecnie Spa znane jest już nie tylko ze swojej nazwy, ale też m. in. z odbywającego się w nim Grand Prix Belgii na torze Spa-Francorchamps lub tego, że Herkules Poirot – detektyw z powieści Agaty Christie – pochodził właśnie ze Spa.

Co może oferować hotelowe SPA?

Celem pobytu w hotelowym SPA jest zregenerowanie sił, zadbanie o ciało i oczywiście profilaktykę zdrowotną. Tak więc pobyt w SPA może obejmować wiele różnych zabiegów i czynności: wizytę w saunie, hydroterapię, masaże wodne, pobyt w jacuzzi, zabiegi kosmetyczne, czy masaże wykonywane przy pomocy aromatycznych olejków. Wszystkiemu temu będzie towarzyszyć relaksująca atmosfera – cicha muzyka, przyjemne ciepło, rozproszone światło i świece. Zabiegi wykonywane będą oczywiście przez wykształconych i doświadczonych pracowników: kosmetyczki, masażyści, ale też niekiedy rehabilitanci. Często też możemy znaleźć oferty hoteli SPA, w których możemy brać udział w takich zabiegach z innymi osobami, np. z małżonkiem lub z przyjaciółką.

SPA w hotelu

SPA w hotelu, w którym planujemy pobyt to ciekawa opcja, ponieważ w łatwy sposób będziemy mogli odstresować się po wyczerpującym dniu. Wizyta w SPA to także ciekawy sposób na prezent urodzinowy lub na rocznicę ślubu dla żony. Każda kobieta doceni to, gdy damy jej okazje na skorzystanie z relaksującego masażu, połączonego z pobytem saunie. Poza tym, zarówno masaż, jaki sauna to doskonała forma relaksu oraz spędzania wolnego czasu. Hotel Ferdynand w centrum Rzeszowa oferuje szeroki wachlarz zabiegów, wśród których każdy z gości znajdzie coś dla siebie.