Czy warto organizować szkolenia pracownicze poza firmą?

{{flashMessage}}


Czy warto organizować szkolenia pracownicze poza firmą?

Coraz częściej firmy decydują się na przeprowadzanie szkoleń pracowniczych. Mają one różne zalety - podnoszenie kwalifikacji pracowników, poprawianie morale oraz relacji jakie panują w firmie. Najłatwiej zaplanować takie wydarzenie poza siedzibą firmy - w ten sposób oderwiemy pracowników od rutyny pobytu w ciągle tym samym budynku, w którym spędzają często więcej niż 40 godzin w tygodniu. Dzięki temu będą mogli zapomnieć codziennych i często monotonnych obowiązkach związanych pracą. Czasami organizowane są szkolenia, które trwają dłużej, niż jeden dzień. Jednak częściej są to wydarzenia, które trwają nie więcej niż kilka godzin. Z tego też względu na szkolenie najlepiej wybierać miejsca, które albo nie są bardzo oddalone od siedziby firmy, lub są zlokalizowane blisko dworców PKP lub PKS.

Hotele posiadające sale konferencyjne świetnie się do tego nadają. Zwłaszcza, jeżeli posiadają hotelowe restauracje. Dzięki temu nie tylko nie będziemy musieli martwić się o zaplecze szkolenia, ale też i o catering.

Przy wyborze miejsca na szkolenie poza firmą warto brać pod uwagę lokalizację. Najlepiej zdecydować się na takie, które znajduje się blisko zabytków i atrakcji turystycznych. W ten sposób zapewnimy sobie miejsce, z którego po męczącym szkoleniu pracownicy naszej firmy będą mogli wybrać się na relaksujący spacer, zwiedzanie zabytków lub inne zajęcia aktywizujące. Pozwoli to na zapewnienie odpowiednie work-life balance i właściwą dawkę relaksu po wymagającej nauce. Również walory budynku oraz miła i pomocna obsługa hotelu są bardzo istotne.  Jeżeli zależy nam na wizerunku firmy i jej zarządu oraz na naszych pracownikach warto zdecydować się na taki hotel jak Hotel Ferdynand, który dzięki lokalizacji w centrum Rzeszowa, znakomitej obsłudze oraz świetnie wyposażonym salom konferencyjnym idealnie nadaje się na szkolenia pracowników.